Doorgaan naar hoofdinhoud subline-curl

Verzorg een high-tea of lunch voor ouderen

Pijl naar links Ideeën

Wat heb je nodig?

  • Mensen die ieder een stukje voor lunch/high-tea thuis willen klaarmaken
  • Een ruimte om samen te eten, die toegankelijk is voor ouderen
  • Leuke uitnodigingen
  • Borden, bestek, servetten, kaarsen en alles voor een sfeervolle aankleding.
  • Kleine activiteit erbij: muziek, verhaal, e.d.

Wat moet je regelen? 

  • Zorg voor een werkgroep die dit organiseert, liefst met iemand van de doelgroep daar ook bij.
  • Bespreek het plan: high-tea of lunch? Geschikt tijdstip? Welke gerechten? Wie doet boodschappen? Wie maakt wat? 
  • Bedenk wie je wilt uitnodigen? Alle 80+leden van de kerk of ook daarbuiten? Vraag dan of mensen iemand meenemen die een uitje kan gebruiken.
  • Wat is een geschikte locatie? Is de ruimte toegankelijk voor rollators en rolstoelen? Is er een invalidentoilet? Zijn er geschikte stoelen voor ouderen?
  • Bedenk hoe je de uitnodiging verspreid: via kerkblad of ook plaatselijke krant? Persoonlijke uitnodiging thuis? Persoonlijk overhandigd? Betrek de pastoraatsgroep hierbij. Hoe persoonlijker, hoe beter. 
  • Maak een mooie uitnodiging: vraag om aanmelding, met hoeveel ze komen, dieetwensen (of ze opgehaald willen worden?)
  • Kleed de ruimte sfeervol aan
  • Open de lunch/high-tea, heet de gasten welkom, lees een gedicht of verhaal.
  • Denk na wat leuk is om naast de high-tea of lunch te doen: muziek, zingen, bingo, quiz. Sluit aan bij een campagnethema van Kerk in Actie (bv. rond de 40dagentijd of kerst).  Zorg dat alles goed te zien en te horen is. 
  • Nodig de gasten uit voor andere activiteiten, zoals de soos waar zij ook heen kunnen.

Hoe maak je deze activiteit fondsenwervend of kostendekkend?

  • Vraag een kostendekkende bijdrage aan de deelnemers (eventueel met een bijdrage er bovenop voor het goede doel). 
  • Of zet een pot neer voor een vrijwillige bijdrage en zet dit in de uitnodiging.