In de kerken op het platteland van Nicaragua zetten gemeenteleden zich in om het gemeenteleven zo goed mogelijk door te laten gaan, ondanks armoede en migratie. Teyocoyani, partnerorganisatie van Kerk in Actie, verzorgt cursussen, zodat ze hun gemeenschap beter kunnen dienen.
Gedurende meerdere jaren krijgen gemeenteleden jaarlijks twee weekcursussen, met lessen over de Bijbel, pastoraat en catechese. Zo krijgen ze vaardigheid en veerkracht om zich vanuit hun geloof in te zetten voor hun families en gemeenschap.
Wat betekent dit project voor Milagros?
Milagros Centeno runt een kleine winkel met kleding en schoenen, ergens in een dorp in Nicaragua. Voor haar hebben de workshops van Teyocoyani veel veranderd. Haar relatie met familie, vrienden en anderen zijn sterker geworden. “Deze bijbelcursus heeft mijn leven mooier gemaakt”, vertelt ze. “Ik heb veel geleerd over respect, solidariteit en omzien naar anderen. Ik kijk nu met andere ogen naar mijzelf, mijn gezin en mijn omgeving. Ik heb geleerd om de nood van de mensen om mij heen te voelen als mijn eigen nood.”
Meer lezen: kerkinactie.nl/kerkennicaragua