Terwijl buiten de drones boven Beiroet cirkelen, biedt counselor Mirjam Polak studenten een veilige plek om hun zorgen te delen. In een land vol spanningen en onzekerheid laat zij zien dat vrede vaak begint met luisteren. Kerk in Actie ondersteunt haar werk.
De geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten hebben grote gevolgen voor Libanon. Relatiebeheerder Dick Loendersloot van Kerk in Actie vertelt wat de gevolgen zijn voor de inwoners en hoe de partnerorganisaties zich, ondanks de moeilijke omstandigheden, blijven inzetten voor mensen in nood.
Ondanks internationale diplomatie en de vredesdeal tussen de VS en Iran blijft de situatie in Libanon zorgwekkend. Duizenden mensen kunnen niet terugkeren naar hun huizen in Zuid-Libanon en zijn afhankelijk van noodhulp. Kerk in Actie blijft deze gezinnen ondersteunen zolang dat nodig is.
In het door crises en oorlog getroffen Libanon biedt de christelijke Haigazian University in Beiroet aan zo'n 600 studenten meer dan alleen academische kennis. Ze krijgen er ook geestelijke en psychologische begeleiding, waardoor ze kunnen groeien – in hun vakgebied, geloof en persoonlijke ontwikkeling.
De Armeense studenten van Wilbert van Saane, uitgezonden medewerker van Kerk in Actie aan Haigazian University in Beiroet, zijn nazaten van genocide-overlevenden. Tijdens een erfgoedconferentie hoorde hij de roep om internationale garanties voor veilige terugkeer naar Nagorno-Karabach. “Zullen zij ooit de klokken van hun kerk weer horen luiden?”
Docent systematische theologie en missiologie
Nu de situatie in Beiroet weer 'voldoende stabiel' is, konden Wilbert van Saane en zijn gezin weer terugkeren naar Libanon. Met zijn studenten aan de Haigazian University blikt hij terug op een surrealistische periode, vol verlies, verdriet en angst. "Ik ben dankbaar dat ik het er levend heb afgebracht”, is een van de reacties.
Alle ogen van de wereld zijn gericht op Libanon, waar de spanningen escaleren. Hoe gaat met met Wilbert van Saane, medewerker van Kerk in Actie in Libanon, en met de studenten op de universiteit waar hij lesgeeft? Een update van Wilbert.
Met hulp van Kerk in Actie is Mirjam Polak studentenbegeleider aan de Haigazian Universiteit in Beiroet. In gesprekken met jonge studenten merkt ze hoe zwaar de gespannen situatie in de stad voor hen is. "Ik zeg hen steeds dat ze alle zorgen bij God kunnen neerleggen."
Mirjam werkt als studentencounselor aan de Haigazian Universiteit in Beiroet, partner van Kerk in Actie. In een land vol oorlogsdreiging en armoede ervaart ze hoe God door alles heen helpt. “De duisternis heeft niet het laatste woord.”
Van 11-18 januari 2024 was ik in Armenië om een korte module Oude Testament te geven. De groep bestond uit ongeveer 35 leiders in het kinder- en jongerenwerk. Over een periode van twee jaar volgen ze acht modules Bijbel en godsdienstpedagogiek.